Аденотомия

Аденотомія – видалення аденоїдів

Аденотомія – оперативне втручання, суть якого полягає в максимальному зрізанні лімфоїдної тканини глоткової мигдалини (аденоїдних вегетацій). Слід підкреслити, що відбувається зрізання скупчення гіпертрофованої тканини, а не повне видалення, тому що глоткові мигдалини не мають капсули і чітких контурів.

Це одна з найпоширеніших операцій в дитячій практиці, методика якої в останні роки зазнала великих змін.

Аденотомія: види

Традиційно, протягом багатьох років, оперативне втручання проводилось аденотомом під місцевим знеболенням з дуже міцною фіксацією дитини. До недоліків такої методики відносяться не тільки її «незабутність» для пацієнта, але і технічна незручність для хірурга, оскільки проводиться «на дотик» без візуального контролю місця зрізу.

В останні десятиліття втручання проводять під наркозом, що дало можливість проводити операцію без зайвого стресу для пацієнта, а також створює умови для візуального контролю ходу операції.

В даний час використовуються різні методики операції: аденотомія, за допомогою лазера, кріо – (холод) або холодоплазмового інструменту, а в останні роки все більшу популярність завойовує шейверна аденотомія. Суть останньої полягає в використанні спеціального інструменту – шейвера, який являє собою порожню трубку з вбудованим обертовим лезом на робочій поверхні, підключеного до аспіратора з іншого кінця. Завдяки цьому відбувається точне, ретельне видалення лімфоїдної тканини під візуальним контролем (операція проводиться тільки під ендоскопом !!!).

Аденотомия аденотомом

Рис. 1. Аденотомія за допомогою аденотома.

adenotomiya-udalenie-adenoidov-2

Рис.2. Шейверна аденотомія